Instalacja centralnego odkurzacza

Każdy wie czym jest i jak wygląda odkurzacz, ale nie każdy wie, że są jego różne rodzaje. Poza standardowymi, jakie prawie każdy z nas ma w domu, są jeszcze modele przemysłowe, wodne czy nawet centralne. Warto wiedzieć, że znacząco się różnią.

Gdzie zainstalować centralny odkurzacz?

gniazda do odkurzacza centralnegoZwykłe odkurzacze trzymamy w szafie, schowku czy w przedpokoju. Przemysłowe i wodne, najczęściej maja miejsce w garażu, natomiast centralne mogą mieć tylko jedno miejsce i to na stałe. Są to modele stacjonarne, które muszą być zamontowane na ścianie w kotłowni, garażu przynależącego do domu, czy też w pomieszczeniu gospodarczym. Dzięki temu, w pomieszczeniach mieszkalnych w ogóle nie słychać, że jest on włączony. Warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne, które są znacznie lepsze niż w standardowych modelach, dlatego też zdecydowanie lepiej się sprawdzają w użytkowaniu. Najczęściej mają więcej lepszych filtrów, które są w stanie wyłapywać z powietrza nawet najmniejsze cząstki i zatrzymywać je w środku. Jeżeli chodzi o montaż instalacji, to wymaga ona realizacji na etapie wykańczania pomieszczeń, ponieważ kable i rury są montowane w ścianach i pod podłogą. Gniazda do odkurzacza centralnego są lokalizowane w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu można bez problemu wysprzątać każdy kąt. Należy pamiętać, że jedynym przedmiotem, który mamy przy sobie jest elastyczna rura ssąca, którą wpina się bezpośrednio do gniazdka. To bardzo wygodny i skuteczny sposób na sprzątanie dużych i piętrowych powierzchni.

Przeważnie z odkurzaczy centralnych korzystają hotele czy biurowce, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby miały go w swoich domach osoby indywidualne. Warunkiem jest jedynie metraż, który powinien być wystarczająco duży, aby instalacja była opłacalna.

Instalacja centralnego odkurzacza
Przewiń na górę