Główne składniki różnych kosmetyków

kosmetyki organiczne

Często kupując różnego typu kosmetyki sprawdzamy ich składniki. Choć w nazewnictwie niektóre są nawet dość ciężkie do wymówienia, to sprawdzamy, czy przypadkiem nie ma w danym kosmetyku takiego składnika, który nas uczula. Zwłaszcza, jeśli nas już jakiś uczulił i miałyśmy na przykład jakieś czerwone plamy na skórze i tak dalej.

Kosmetyki organiczne w całości naturalne

kosmetyki organiczneWtedy usilnie próbujemy wypatrzyć ten składnik w danym kosmetyku, jak go nie ma to śmiało kupujemy wtedy taki kosmetyk. Często też z ciekawości sprawdzamy jaki jest skald danego kosmetyku. Ale jaki by to nie był kosmetyk to najmniej składników mają naturalne kosmetyki. Czy to dobrze? Może ktoś stwierdzić, że taki kosmetyki jest niedobry, nie będzie wystarczająco skuteczny. Ale musze was rozczarować, gdyż takie modne kosmetyki organiczne z małą ilością składników jest najlepszy na rynku. Ale odchodząc już od tematyki kosmetyków naturalnych, to jakie można wymienić główne składniki różnych kosmetyków? Na pewno wiele kosmetyków jest wyposażona w glicerynę, zwłaszcza kremy do rąk, kolejnym składnikiem na liście są na pewno wszelkie olejki eteryczne, które pozwalają na nadaniu kosmetykowi konkretnego zapachu, czyli na przykład olej kokosowy nierafinowany da efekt zapachu kokosowego i tak dalej. Każdy kosmetyk musi być tez przebadany dermatologiczne, musi być określony poziom ph i tak dalej. Na pewno znajdziemy w różnych kosmetykach składniki aktywne, które mają za zadanie spełnić swoje podstawowe funkcje, czyli na przykład krem do rąk ma nawilżyć ręce, pomadka do ust ma ochronić je przed wysuszeniem oraz tak dalej.

Większość kosmetyków ma też takie składniki jak ceramidy. W wielu kosmetykach można też spotkać kwasy owocowe, które mają pomagać naszej skórze w odbudowie naskórka, poprzez złuszczenie starego.

Główne składniki różnych kosmetyków
Przewiń na górę