Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Jak najlepiej poznać bliżej ludzi, z którymi pracujemy, uczymy się czy reprezentujemy drużynę sportową? Podczas poza służbowego spotkania w miejscu odpowiadającym większości uczestniczących. Innymi słowy trzeba zintegrować ze sobą grupę osób, która przebywa ze sobą na co dzień. Najlepszym pomysłem jest impreza lub wypad na jedną z atrakcji typu gokarty lub escape room. 

Pozytywne skutki imprez integracyjnych

imprezy integracyjneZorganizowanie integracji niezależnie od środowiska może przynieść tylko same korzyści. Poprawienie atmosfery poprzez lepsze poznanie ludzi z którymi spędzamy czas może przynieść tylko pozytywne efekty. Imprezy integracyjne najlepiej organizować z dala od miejsca pracy. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są wypady to klubów, dyskotek lub restauracji. Jednak coraz bardziej modne stają się gry w których celem nadrzędnym jest rywalizacja. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się Paintball. Są to zawody dwóch drużyn polegające najczęściej na wystrzelaniu całej ekipy rywali za pomocą kul wypełnionych farbą, wystrzeliwanych z narzędzia podobnego do broni pneumatycznej. Ciekawą opcją są wyścigi gokartów czyli małych bolidów- pojazdów silnikowych. Najnowszą a zarazem coraz częściej wybieraną atrakcją jest escape room czyli pokój zagadek. Cała zabawa polega na szukaniu wskazówek i rozwiązywaniu zagadek, dzięki czemu uwięzieni w pokoju uczestnicy zdołają się z niego wydostać. W tej grze potrzebna jest praca zespołowa a więc skuteczne działanie w zabawie może pomóc w późniejszych zadaniach w pracy.

Integracja jest istotnym czynnikiem w każdej większej grupie, dążącej do określonych celów. Standardowe sposoby to wspólne wyjścia na dyskotekę lub do restauracji. Coraz częściej spotykaną formą imprezy integracyjnej są gry w których potrzebna jest aktywność fizyczna. Wszystko zależy od organizacji i wyboru opcji przez uczestników.

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?
Przewiń na górę