Firanki i zasłony wracają do łask

Okna mają duże znaczenie w naszych mieszkaniach nie tylko ze względu na to, że doprowadzają do nich dzienne światło oraz świeże powietrze. Stają się one bowiem dość istotnym elementem dekoracyjnym naszych wnętrz. W dzisiejszych czasach przywiązuje się bardzo dużą wagę do stylowych aranżacji. Zasłony, firany i wszystko, co związane z oknami pełnią w tym temacie dość istotną rolę.

Dekoracyjne znaczenie firan na naszych oknach

firany do okna balkonowegoWyobraźmy sobie nowocześnie urządzone mieszkanie, w którym centralnym punktem jest przeszklony salon z widokiem na miasto. Okna w takim przypadku pełnią kluczową rolę w decydowaniu o charakterze całego wnętrza. Gdybyśmy ozdobili te okna zasłonami okazałoby się, że wnętrze nabierze bardziej przytulnego klimatu. Od jakiegoś już czasu zasłony i firany przeżywają swój renesans. Zdobienie okien stało się wręcz sztuką samą w sobie. Największym powodzeniem cieszą się firany do okna balkonowego, które wykorzystuje się nawet tam, gdzie o balkonie ani tarasie nie ma mowy. Ich główną zaletą jest to, że są długie do ziemi i można je w dowolny sposób układać, wiązać, ozdabiać zasłonami. Co prawda od kilku lat dominującym trendem w aranżacjach wnętrz jest prostota, jednak nie ma to do końca bezpośredniego przełożenia na dekoracje okien. Często możemy spotkać nietypowe, ale dające naprawdę oszałamiający efekt połączenie nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza z naprawdę niezwykle dopracowaną draperią wykonaną z zasłon lub firan.

Firany zdobią nasze okna od wielu dziesięcioleci. Nigdy jednak aż tak, jak dzisiaj, nie miały one tak ogromnego znaczenia dla ogólnego wizerunku naszych wnętrz. Wszystko, co ma na celu ozdobienie naszych okien jest przy okazji wyznacznikiem stylu, w którym urządzamy cały nasz dom lub mieszkanie.

Firanki i zasłony wracają do łask
Przewiń na górę