Estetyczne wykończenie sufitów za pomocą tkanin

Nierówne, nieładne sufity szpecą całe pomieszczenie. Choć znajdują się wysoko, to jednak ich duża powierzchnia nie może pozostać niezauważona. Nawet bardzo zadbane i pięknie wyposażone przestrzenie tracą swój estetyczny wygląd w towarzystwie niewykończonych sufitów. Sposobem na szybką i łatwą górę mogą być półprzezroczyste membrany.

Sufit napinany czy tradycyjna gładź?

barrisol sufitO ile tradycyjna szpachlówka naciągana na sufit daje efekt równych płaszczyzn, o tle nakładanie jej wiąże się z bardzo dużymi kosztami, jest brudzące i czasochłonne. Sposób na sufit z gładzią można zastąpić innym rozwianiem, które nie wymaga drogiego i kłopotliwego remontu, a także dużego sprzątania. Szczególnie wszystkim tym, którym zależy na szybkim wykończeniu, poleca się napinane membrany. Na przykład Barrisol sufit, czyli jedno z bardziej znanych rozwiązań tego typu, oferuje szeroką gamę tkanin i systemów montażowych odpowiednich do różnego rodzaju miejsc. Naciągnięte membrany o różnym stopniu przezroczystości, białe i kolorowe, lśniące i matowe nie tylko tworzą efekt gładkości, lecz także stanowią swoistą dekorację góry wnętrza i całej przestrzeni. Sufity odbijające ‒ dają efekt lustra optycznie poszerzającego pomieszczenie; z możliwością podświetlenia ‒ tworzą unikatowy klimat, kolorowe ‒ dają oryginalny design. Wszystkie są inspirujące, proste w zastosowaniu, niezastąpione w aranżowaniu pomieszczeń.

Choć przyzwyczajenie często podpowiada zastosowanie tradycyjnych metod wygładzających „górę”, szukanie nowych rozwiązań może okazać się równie przydatne i satysfakcjonujące. Bezpieczne, odporne na płomienie i nietoksyczne produkty podwieszane znakomicie spełniają swoją funkcję. Oprócz tradycyjnej bieli i gładkości na suficie oferują nowatorski kolor, nadruk, światło.    

Estetyczne wykończenie sufitów za pomocą tkanin
Przewiń na górę