Elektroniczne systemy zamykania w hotelach

Ze względu na to, że w dzisiejszych czasach hotele są często odwiedzanym miejscem przez wielu różnych gości, ich właściciele muszą dbać o to, aby zapewnić im komfort w każdej oferowanej dziedzinie. Począwszy od pięknego wyglądu oraz nowoczesnego wyposażenia całego budynku, poprzez profesjonalną obsługę całego personelu, a kończąc na komforcie i poczuciu bezpieczeństwa klientów. W tym celu w hotelach stosuje się specjalne systemy zamykania pokoi. W tym tekście postaram się przedstawić kilka z takich właśnie rozwiązań.

Zamknięcia dla hoteli

zamki hoteloweDo najczęściej wykorzystywanych systemów otwierania i zamykania drzwi należą elektroniczne zamki hotelowe. Charakteryzują się one dużą wydajnością i brakiem występowania ewentualnych awarii w wyniku częstego zmieniania uprawnień. Co więcej, otwieranie drzwi następuje za pośrednictwem odpowiedniej karty, pełniącej funkcję klucza. Tak więc tylko osoba, której udostępniono taką kartę przy „odbiorze” pokoju ma do niego dostęp. Powiązanie karty z uprawnionymi do jej posiadania odbiorcami odbywa się najczęściej na recepcji dzięki specjalnemu programowi, połączonemu z programem za pomocą kabla USB. Z karty korzysta się przez cały okres pobytu w hotelu, a gdy ten się skończy, pokój nie otworzy się. To więc zwiększa poczucie bezpieczeństwa właściciela hotelu, a także samych jego gości. Dodatkowo w przypadku zagubienia karty, istnieje możliwość łatwego usunięcia jej z systemu. Systemy elektroniczne sprawiają, że obiekt hotelowy staje się bardziej komfortowy, a jego poziom zwiększa się. W ten sposób goście chętniej do niego wracają, mając poczucie nowoczesności w związku z wszechobecną elektroniką oraz zapewnionym przez nią bezpieczeństwem. Jako kolejną zaletę można wymienić obsługę funkcji takich jak „nie przeszkadzać”, dzięki której gościom nie będzie nikt przeszkadzał w momencie, gdy sobie tego zażyczą.

Jak widać, elektroniczne zamki stosowane w hotelach pozwalają na zwiększenie komfortu zarówno przebywających w tychże obiektach gości, którzy są jedynymi posiadaczami klucza otwierającego wynajęty przez nich pokój, ale także właścicieli hoteli. Są oni bowiem w stanie z łatwością zarządzać takim systemem kluczy oraz ubezpieczyć się od wszelkich niedogodności związanych z różnymi niezręcznymi sytuacjami, czy to wywołanymi przez gości, czy przez osoby postronne. Warto więc pokłonić się przed elektroniką i zamontować w hotelach tego typu zamki do drzwi.

Elektroniczne systemy zamykania w hotelach
Przewiń na górę