Dokładne pranie dywanów

Niektóre osoby boją się mieć w domu na podłodze dywany czy wykładziny, ponieważ skupiają na swojej powierzchni zanieczyszczenia, bakteria i roztoczą, które mogą być groźne dla zdrowia. Trzeba je regularnie czyścić, aby ich użytkowanie było bezpieczne.

W jaki sposób wyczyścić dywan?

pralnia dywanów wrocławPodloga jest miejscem, które nieustannie ulega zabrudzeniom, ponieważ chodzimy po niej w butach, pantoflach, kruszymy w trakcie jedzenia, czy brudzą ja zwierzęta domowe. Jeżeli dywan się zabrudzi piachem, sierścią zwierząt czy kurzem, to wystarczy go odkurzyć. Jednak stałe plamy takie jak z czerwonego wina, błota czy krwi wymagają użycia wody i detergentu. Można próbować domowymi sposobami wywabić pojedyncze plamy, ale lepiej nie ryzykować z całościowym praniem, bo łatwo przemoczyć dywan i spowodować pojawienie się pleśni na jego powierzchni. Idealnym rozwiązaniem będzie pralnia dywanów Wrocław jest miastem, w którym znajdziemy ich kilka. Przyjmują one zlecenia na czyszczenie dywanów i wykładzin o dowolnym rozmiarze, ale także na materace, plecaki czy wózki. Przede wszystkim dysponują one specjalistycznym sprzętem do prania na sucho lub mokro oraz profesjonalnymi detergentami, które świetnie sobie radzą nawet z trudnymi plamami. Proces prania jest wieloetapowy, ponieważ ma na celu pozbycie się z powierzchni wszelkich lekkich zabrudzeń po przez odkurzanie, a następnie nałożenie odplamiajacych środków na poszczególne zabrudzenia. Później cały dywan jest prany i dokładnie suszony. Na konciec może przejść usługę dezynfekującą, która likwiduje wszelkie bakterie i roztoczą.

W celu zachowania dobrego wyglądu dywanu czy wykładziny oraz zapewnienia im czystości i przyjemnego zapachu, najlepiej kilka razy w roku oddawać je do profesjonalnej pralni. Nie jest to droga usługa, bo kosztuje od stu do trzystu pięćdziesięciu złotych, ale przynosi ogromne korzyści. 

Dokładne pranie dywanów
Przewiń na górę