Czym jest emalia w sprayu?

 

Prowadząc prace remontowo – budowlane, mamy do czynienia z powierzchniami, które trzeba pomalować szybko i sprawnie. W takich sytuacjach, zamiast standardowej farby, przychodzi nam z odsieczą spray, który może okazać się bardziej odpowiedni do niektórych z powierzchni, a także łatwiej nim dotrzeć do zagłębień, zagięć, rowków itp.

Do czego można użyć emalii w sprayu?

spray emaliaWpisując w wyszukiwarkę swojego komputera, odpowiednią frazę, dostaniemy tysiące rezultatów i odnośników. Wyświetlą się nam producenci i pełen asortyment towaru, który jest niezwykle zróżnicowany. Jednak skupmy się na konkretach. Emalia w sprayu jest rodzajem farby szybkoschnącej, nadaje się do powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych, a także do malowania wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych jak: gips, blacha, tynk, karoserie, rowery, meble itp. Kolory w jakich są dostępne, przewyższają nasze wyobrażenia i jest ich naprawdę tak dużo, że aż ciężko się pogubić. Jednak tu mała uwaga: kolory, pomarańczowy, czerwony oraz żółty, nie mają dobrego współczynnika krycia, dlatego wymagać mogą kilkukrotnego malowania, oraz jasnego podkładu. Jeżeli spray emalia – jest i tak najtańsza. Rozstrzał cenowy w jakich wahają się emalie w sprayu, jest naprawdę spory, bo ten najtańszy kupimy za ok. pięć zł na jednym z popularnych portali aukcyjnych, do nawet stu złotych, u producenta zagranicznego. W przypadku produktu specjalnego przeznaczenia. Jednak średnia cena za dobrej jakości produkt, to wydatek rzędu dwudziestu złotych.

Jeżeli zależy Ci na szybkim i efektywnym malowaniu niezbyt dużych powierzchni, jak rama roweru, drzwi do garażu, barierka, czy płot, emalia w sprayu jest wręcz do tego stworzona. Krycie jest trwałe, farba nie odpryskuje i jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Jedno opakowanie emalii w sprayu, wystarczy Wam na malowanie powierzchni, nie większych niż dziesięć metrów kwadratowych.

 

Czym jest emalia w sprayu?
Przewiń na górę