Chlorella, czyli niezwykły rodzaj alg

Wiele osób szuka dla siebie specyfików, które będą zawierały dużo witamin i odznaczały się wyjątkowymi właściwościami. Zazwyczaj jest tak, że nie da się zamknąć pożądanych efektów w jednych tabletkach, ale coraz częściej sięga się po chlorellę, która wyróżnia się m.in. wieloma witaminami i mikroelementami. 

Co warto wiedzieć o chlorelli? 

kuracja chlorelląWarto zacząć od tego, co to jest chlorella, a to nic innego, jak pewien rodzaj alg, który jest obecny w Korei Południowej. Dodatkowo chlorella znana jest z tego, że posiada wiele witamin, aminokwasów i kwas foliowy. Da się ją najczęściej kupić w formie sproszkowanej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć ją do np. deserów. Chlorellę można przyjmować także jako tabletki. Dodatkowo kuracja chlorellą jest polecana m.in. weganom i wegetarianom, a także osobom, które planują odchudzanie. Natomiast kobiety będące w ciąży powinny najpierw zasięgnąć porady lekarzy, co do przyjmowani algi. Warto zaznaczyć również, że chlorella przyczynia się do produkcji białych krwinek, a więc jest pomocna przy przeciwdziałaniu bakteriom oraz wirusom. Dodatkowo ma właściwości antybakteryjne i proces gojenia się ran jest znacznie szybszy. Osoby, które mają problemy z np. nieświeżym oddechem, także powinny sięgnąć po chlorellę, ponieważ znacznie pomaga z tą przypadłością. Poleca się ją również dla osób odchudzających, ponieważ wspomaga sam proces odchudzania. Warto jednak skonsultować przyjmowanie chlorelli z lekarzem lub dietetykiem, ponieważ w tym w ten sposób można być pewnym, że nie dojdzie do żadnych reakcji niepożądanych, a szczególnie jeśli kobiety w ciąży chcą urozmaicić swoją dietę. 

Chlorella może być świetnym uzupełnieniem diety o dodatkowe wartości odżywcze. Jednakże warto mieć na uwadze, że przyjmowanie jej jako leków powinno być najpierw ustalone z lekarzem i dopasowane do potrzeb danej osoby. 

Chlorella, czyli niezwykły rodzaj alg
Przewiń na górę