Charakterystyka świec sojowych

W obecnych czasach świece coraz mniej kojarzą się nam ze sferą użytkową, a coraz bardziej z pięknymi zapachami. Niewiele osób wie, że oprócz – najczęściej zakupowanych przez nas – świec parafinowych, na rynku dostępne są również, o wiele bardziej ekologiczne produkty. Jednym z nich bez wątpienia są świece sojowe.

Właściwości świec sojowych

Świece zapachowe sojoweJeśli chodzi o produkty takie jak świece zapachowe sojowe, prawdopodobnie nie otrzymamy ich w masowej produkcji, raczej związane one będą z małymi firmami, które zajmują się produkowaniem ekologicznych produktów zapachowych. Świece sojowe wykonywane są – jak można się domyślić po samej nazwie – z nasion soi. Oznacza to, że do ich wykonania nie stosuje się żadnych pestycydów, substancji chemicznych, nie dokonuje się też testowania na zwierzętach. Ze względu na brak substancji chemicznych w składzie, świece sojowe mogą być z pełnym bezpieczeństwem stosowane w otoczeniu zajmowanym przez alergików, nie stanowiąc dla nich zagrożenia. Generalnie świece sojowe są bezzapachowe, a wszelkie aromaty, którymi poszczególne świece zapachowe są nasączone, pochodzą z olejków eterycznych (wyjątek może stanowić zapach wanilii, który najczęściej pozyskiwany jest z olejku zapachowego). Do składu świec nie dodaje się żadnych barwników, oznacza to, że wszystkie świece – bez względu na kompozycję zapachową – dostępne są w kolorze kości słoniowej, który doskonale będzie pasował do każdego pomieszczenia.

Dość interesującą zależnością są wszelkie plamy, które mogą zdarzyć się na naszych meblach lub podstawkach, za pośrednictwem stopionego wosku ze świecy. O ile wosk parafinowy bywa trudny do usunięcia, o tyle wosk sojowy nie stanowi żadnego problemu, usuwamy go w taki sam sposób, jak olej sojowy, czyli gorącą wodą z mydłem.

Charakterystyka świec sojowych
Przewiń na górę