Cewnik lateksowy dla osób nietrzymających moczu

 

W życiu zdarzają się różne sytuacje. Nigdy nie wiadomo co czeka na nas za rogiem. Bywa, że ktoś ulegnie wypadkowi, czasem nawet groźnemu w skutkach. Może prowadzić to do powikłań zdrowotnych, na przykład problemów z utrzymywaniem moczu. Przypadłość może być tylko przejściowa, warto jednak pomyśleć o cewniku lateksowym. Takie urządzenie z pewnością pomoże uniknąć przykrych sytuacji.

Przydatność cewnika lateksowego przy nietrzymaniu moczu

cewnik lateksowyNikt nie lubi tracić kontroli nad własnym ciałem. Niestety bywa, że nie możemy tego uniknąć. W wyniku wypadku, lub silnego wstrząsu, może się zdarzyć, że organizm nie potrafi wstrzymać zebranego moczu. W takim wypadku dobrze jest sięgnąć po cewnik lateksowy. Można go schować pod ubraniem, przyczepiając zbiornik do uda. Mocz dzięki specjalnej rurce przepłynie do zbiornika. Taki cewnik jest nieskomplikowany w użyciu. Jego zamontowanie nie nastręcza trudności, opróżnienie jest szybkie, można go dokonać w zwykłej toalecie, lub nad szambem, jeśli takie posiadamy. Cewniki lateksowe używane są zazwyczaj w szpitalach, ale nic nie stoi na przeszkodzi, by zakupiła taki osoba prywatna. Można się w nim swobodnie poruszać w ubraniu, lecz napełniony moczem zbiornik, może być ciężki, dlatego wskazane jest szybkie jego oczyszczanie. Poruszanie się z takim zbiornikiem może powodować dyskomfort, ze względu na to, że istnieje ryzyko jego pęknięcia. Należy więc zachować ostrożność. Oczywiście urządzenie nie jest wskazane przy pracy fizycznej.

Dobrze jest zadbać o to, jak jesteśmy postrzegani przez społeczeństwo. Noszenie stale przy sobie cewnika lateksowego nie wydaje się kuszącą perspektywą, ale jeżeli istnieje ryzyko niekontrolowanego oddania moczu, lepiej się w taki zaopatrzyć. Może to uratować nasze dobre imię. To żaden wstyd mieć problemy z nietrzymaniem moczu, wstydem jest nie poczynić środków zaradczych.

 

Cewnik lateksowy dla osób nietrzymających moczu
Przewiń na górę