Buty meindl i chiruca to wygoda i komfort

buty meindl

Po przyjeździe do Szklarskiej Poręby, i rozpakowaniu bagaży, wybrałyśmy się na rekonesans po okolicy, ponieważ miałyśmy w planach od następnego dnia ruszyć na dalekie wyprawy. Miasto zrobiło na nas dobre wrażenie, doskonale przygotowane na przyjęcie turystów, baza noclegowa i gastronomiczna na najwyższym poziomie.

Buty meindl na kiepską pogodę

buty meindlWieczorem postanowiłyśmy przygotować sprzęt i obuwie do wycieczki, bo przed wyjściem na szlaki górskie trzeba jeszcze raz zabezpieczyć wszystko przed wilgocią. Miałam przy sobie impregnat nikwax, także bez problemu przeprowadziłam konserwację, jakiej wymagały moje tanie buty meindl, i koleżanki buty chiruca, po takim zabiegu byłyśmy pewne, że żadna kiepska pogoda nas nie pokona. Sprawdziłam, czy namiot turystyczny jest prawidłowo zapakowany i czy niczego nie brakuje, wszystko było w najlepszym porządku, więc mogłyśmy iść spokojnie spać, aby rano skoro świt wyruszyć na Szrenicę. Wstałyśmy zadowolone i rozpromienione, aby wyruszyć na pieszą wycieczkę w nasze piękne Karkonosze. Idąc szlakami górskimi doceniłyśmy walory naszego obuwia, które sprawdziło się w stu procentach, ponieważ moje buty meindl, zapewniły stopom idealny komfort termiczny, nie przepuszczając wody, której po drodze nie brakowało, bo w nocy padał deszcz. Moja koleżanka też była zadowolona, ponieważ jej buty chiruca, zdały egzamin na piątkę, prawidłowa wentylacja i wodoodporność potwierdziły się i nasze zakupy okazały się strzałem w dziesiątkę. Pokonując kolejne ścieżki górskie wchodziłyśmy na coraz trudniejsze tereny, które wymagały podpięcia raków półautomatycznych, ale nie było problemu z ich przymocowaniem, ponieważ zarówno buty chiruca, jak i buty meindl są do raków przystosowane. Muszę przyznać, że czułyśmy się w naszych butach bezpiecznie, stopa była stabilna i nic jej nie obcierało, także wyprawę zaliczamy do udanych.

Po powrocie musiałyśmy oczyścić obuwie i wtedy przydał się środek nikwax, świetnie pomagający doprowadzić obuwie do idealnego stanu. Mając doświadczenia z tej wyprawy, wiemy już, że dobre przygotowanie to podstawa i klucz do sukcesu w pokonywaniu górskich terenów.

Buty meindl i chiruca to wygoda i komfort
Przewiń na górę