Brygadzista na hali produkcyjnej

hale produkcyjne

Kto to jest brygadzista? Jakimi cechami powinien się odznaczać? Ogólnie rzecz biorąc, brygadzista jest kierowniczym stanowiskiem pracy. Nadzoruje on pracowników, którzy pracują na halach produkcyjnych.

Hale produkcyjne i zasady bhp

hale produkcyjneNie jest to łatwe, ponieważ do obowiązków tej osoby należy wiele rzeczy. Miejscem pracy brygadzisty jest hala warsztatowa, w której następuje produkcja lub naprawa danych rzeczy. Kierownik musi być cały czas obecny na hali, ponieważ organizacja pracy, to jego priorytet. Hale warsztatowe nie są bardzo łatwym miejscem pracy dla brygadzisty. Często musi zmagać się z trudem pracy związanym z koordynacja i usprawnieniem produkcji. Nie wszyscy pracownicy są ugodowi i pracowici. Do zadań brygadzisty należy więc rozliczanie pracowników z powierzonych im zadań oraz wyciąganie konsekwencji. Oprócz tego musi kontrolować, czy pracownicy stosują się do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. tanie hale produkcyjne powinny mieć informację o zasadach bhp. Jeżeli tak nie jest – to również musi wyciągać z tego tytułu konsekwencje. Jeżeli w zakładzie następuje montaż hal stalowych lub inne czynności, które są związane z remontem lub budową nowego miejsca, to brygadzista również powinien przeszkolić pracowników z zasad korzystania pomieszczenia. Podobnie jest z nowymi maszynami, chociaż na niektóre trzeba mieć specjalne uprawnienia z certyfikatem, aby móc je używać. Hale przemysłowe są miejscami specyficznymi, dlatego też aby być brygadzistą w tym miejscu, to trzeba mieć minimum techniczne wykształcenie oraz odznaczać się odpowiednim stażem zawodowym w tym miejscu pracy. Brygadzista powinien być uczciwy, zorganizowany, konsekwentny, stanowczy oraz dyspozycyjny.

Praca na hali warsztatowej nie jest łatwa i zazwyczaj jest to praca na trzy zmiany. Brygadzista powinien się z tym liczyć. Dodatkowo powinien cały czas się dokształcać na przykład przechodzić kursy.

Brygadzista na hali produkcyjnej
Przewiń na górę