Bransoletki zrobione z naturalnych kamieni

 

W ostatnich latach w biżuteryjnej modzie coraz częściej pojawiają się bransoletki zrobione nie ze złota i srebra, ale w całości z kamieni naturalnych, bardzo często robione ręcznie. Oznacza to, że każdy egzemplarz jest unikalny. Wybór takiej biżuterii jest ogromny i ciężko podać jeden, konkretny przykład takiej bransoletki.

Jakich kamieni używa się do bransoletek?

bransoletki z kamieni naturalnychBransoletki wykonuje się z kamieni o różnych rozmiarach. Mogą być więc one bardzo subtelne albo przeciwnie, zwracające na siebie mocno uwagę. Można zdecydować się na model zrobiony z jednego rodzaju kamieni o tym samym kolorze, w różnych odcieniach, albo też taki, który łączy w sobie różne typy kamieni, a nawet ich różne rozmiary. Jeśli chodzi o dopasowanie do nadgarstka, to tego rodzaju ozdoby mogą być na gumce, nie trzeba więc martwić się o regulację, na sznurku, inne z kolei posiadają regulowane zapięcie, a jeszcze inne nie posiadają możliwości regulacji. A jakich materiałów używa się do produkcji biżuterii? Najróżniejszych. Osobliwe bransoletki z kamieni naturalnych robi się między innymi z agatów, ametystów, jadeitów i jaspisu, choć tak naprawdę w użyciu są dziesiątki różnych kamieni. Firmy oferujące biżuterię z kamieniami często dodają do nich koraliki zrobione z drewna, metalowe przekładki i różnego rodzaju zawieszki czy blaszki. Bransoletka z kamieniami może być więc bardzo surowa, a może stanowić delikatną biżuteryjną ozdobę, gdy połączy się np. drobne kamienie ze srebrnymi dodatkami i zapięciem.

Warto dodać, że bransoletki z naturalnych kamieni mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Produkty dla panów odznaczają się bardziej surowym charakterem, więcej w nich metalu i rzemieni, przeważnie też wykorzystują kolory z palety ziemi, czyli czernie, szarości. Odpowiednie tu są np. agaty, onyksy czy też tygrysie oko.

 

Bransoletki zrobione z naturalnych kamieni
Przewiń na górę