Bądź aktywny, ćwicz pod chmurką

 

Ćwiczenia pod gołym niebem przestały już chyba dziwić. Coraz więcej możliwości, coraz więcej miejsc, w których można uprawiać aktywność fizyczną i wreszcie, coraz więcej osób, które chcą prowadzić zdrowy tryb życia. Bycie fit jest dzisiaj modne, dlatego biegamy, jeździmy na rowerach, spacerujemy z kijkami, a także odwiedzamy na przykład siłownie napowietrzne.

Poćwicz na urządzeniach w parku

urządzenia fitness na zewnątrzŚcieżki rowerowe, trasy dla biegaczy, a także przystanie dla kajakarzy. To tylko część infrastruktury, z której korzystać mogą sportowcy amatorzy. Coraz więcej powstaje także siłowni pod chmurką czy placów z zestawami street workout. Trzeba przyznać, że urządzenia fitness na zewnątrz to świetny pomysł, znany od lat w wielu innych częściach świata. W Polsce zwyczaj ćwiczenia na dworze także się przyjął, co widać po frekwencji w tego typu miejscach. Pojawiają się w nich dzieci i młodzież, dorośli, a nawet seniorzy, którzy w ten sposób aktywnie spędzają czas, a przy okazji mają możliwość porozmawiać ze znajomymi. Na siłowniach można skorzystać z wielu urządzeń, od wioseł, przez ławeczki, na stepperach kończąc. Podobnie jest w przypadku street workout, gdzie wybór także jest spory. Drążki, barierki, drabinki czy poręcze. Można je wykorzystać do wielu różnych ćwiczeń. Pod chmurką trenuje się mięśnie nóg, brzucha czy pleców. Dla wielu to rekreacja, szansa na ruch, który jest gwarancją zdrowia, inni te miejsca wykorzystują jako ćwiczenia uzupełniające. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Oprócz tego, że na siłowniach zewnętrznych czy na zestawach do street workout macie szansę potrenować, to jest też dobra okazja do poznania nowych osób, które podzielają nasze sportowe pasje. I czynnik najważniejszy – ruch to zdrowie, a w czasach, kiedy mnóstwo czasu spędza się za biurkiem albo przed telewizorem, jest to znakomita okazja do zmiany przyzwyczajeń.

 

Bądź aktywny, ćwicz pod chmurką
Przewiń na górę